Muzycy

MUZYCY

ZESPÓŁ

KINIOR REGGAE SOUND to projekt multiinstrumentalisty i wokalisty o nieprzeciętnej osobowości muzycznej – Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego. Interpretuje na nowo utwory Tadeusza Nalepy wychodząc poza wszelkie możliwe gatunki muzyczne. Kiniorski, znany ze swojego niepowtarzalnego
stylu, nie odrzuca własnego dziedzictwa muzycznego. Przeciwnie – wzbogaca je. Poszukuje nie tylko nowych środków wyrażania siebie, ale otwiera się na pomysły innych artystów. W tym zespole stworzył skład z niepospolitymi indywidualnościami polskiego rocka, jazzu, free, bluesa, muzyki etnicznej
i elektronicznej.

KINIOR REGGAE SOUND to projekt złożony z wybitnych muzyków, którzy znani są z ogromnego wkładu w historię polskiej muzyki. Każdy z nich będzie próbował się zmierzyć z legendą Tadeusza Nalepa, wszystko to w formie muzyki reggae.

Włodek Kiniorski, Mietek Jurecki, Sylwia Nadgrodkiewicz, Andrzej Urny, Piotr Jackson Wolski i Tomek Zeliszewski są osobowościami, których twórczość nie daje się zakwalifikować i dokładnie sprecyzować. W tym projekcie, poza tematem narzuconym przez autora, usłyszymy niepowtarzalny styl każdego z nich, lecz mimo to czynią przedsięwzięcie spójnym.

Kiniorski pokazuje nam, że nie trzeba podążać za sztancowym odbiciem określonych kanonów, prądów kulturowych czy nurtów, a wychodzić o krok dalej. Tworzy tu coś niebanalnego i wiecznego jednocześnie.

W KINIOR REGGAE SOUND muzycy tworzą i grają dla samej muzyki, niepowtarzalności chwili jej trwania, czyniąc zarazem każdy koncert jedynym takim – unikalnym. Sam projekt nieustannie ewaluuje, każdy koncert nie jest przeciętnym pokazem interpretacji muzycznych, zamkniętych kompozycji czy ograniczonego założenia. Artysta wychodząc z własnych korzeni – jazzu – daje nam do zrozumienia, że najpiękniejsze w muzyce są improwizacja i nieograniczona wyobraźnia.
Rzadko kiedy możemy doświadczyć takiego doznania muzycznego, gdzie tworząc je, spotyka się tylu twórców z tak różnorodnych formacji muzycznych. Formacji wręcz historycznych, na których wychowało się i wychowuje wiele pokoleń, które pozostaną nieśmiertelne w historii muzyki i nie są premierą jednego sezonu.

SKŁAD

Andrzej Urny

Gitarzysta rockowy i bluesowy, kompozytor, aranżer, producent muzyczny

Zaczynał grać w klubie Kwadraty na katowickiej Ligocie (1978-1979). Pod koniec lat 70. grał z Janem Janowskim. Na początku lat 80. był gitarzystą zespołu Dżem (1980-1981). Z tym zespołem nagrał przeboje „Paw” i „Whisky” (jest także ich współkompozytorem). Następnie współpracował z zespołem Krzak (1981-1982). W latach 80. i 90. występował i nagrywał z zespołem Perfect (1982-1983, 1987, 1993-1994).

Grał i tworzył muzykę w zespołach: Svora (1984), Woo Boo Doo (1984-1985), Young Power (1986-1987), Chuligani (1987-1989), Czarne Komety z Południa (1992-1993), Kyks-Urny-Kawa-Skolik (2001), Okitoki (2002). Współpracował z wieloma wykonawcami m.in. Martyną Jakubowicz, Włodzimierzem Kiniorskim, Józefem Skrzekiem.

Tomasz Zeliszewski

Perkusista i autor tekstów

Na początku swej kariery muzycznej wchodził w skład zespołów Bałtowie i Vabanque, działających przy klubie „Kolejarz” przy Tarnowskich Zakładach Azotowych. W 1975 roku został perkusistą Budki Suflera. Jest autorem tekstów do wielu utworów zespołu m.in. „Cały mój zgiełk”, „Czas czekania, czas olśnienia”, „W niewielu słowach”, „Jeden raz”, „Bez aplauzu” oraz wszystkich tekstów na wydanym w 1995 roku albumie „Noc”.

Poza grą na perkusji w Budce Suflera pełnił także funkcje menadżera. W 2015 roku założył zespół WIEKO, w skład którego weszli: Mieczysław Jurecki, Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik, Robert Chojnacki oraz Grzegorz Kupczyk.

W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Włodzimierz Kinior Kiniorski

Multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny

Osobowość artystyczna Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki. Do free-jazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną i elektroniczną oraz współczesną. Malowniczość muzyki Kiniora powoduje, że jego kompozycje są wykorzystywane jako tło muzyczne w spektaklach teatralnych. Jego muzykę możemy usłyszeć m.in. na scenie Teatru Kilka Lalek, Teatru Powszechnego w Warszawie,
Teatru Witkiewicza w Zakopanem.

Artystyczną ideą muzyka jest Flap Style co oznacza Obecność. Idąc za ciosem, Flap People to Ludzie Obecni. Obecność nosi w sobie oczywiście znamiona samopoznania. Po pewnym czasie zaistniał Festiwal Flap People, który został zorganizowany przy wsparciu klubu „Prokadencja” w Łodzi. Projekt KINIOR REGGAE SOUND również wpasowuje się w ideę Flap People.

Mietek Jurecki

Multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer

Współtwórca największych sukcesów Budki Suflera, od „Jolki” do „Balu wszystkich świętych”. Zwycięzca festiwali rockowych, popowych i jazzowych, posiadacz wszystkich możliwych do zdobycia polskich nagród muzycznych. Kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, w tym autor piosenek do seriali TV „M jak miłość” i „Samo życie”. Muzyk nagrał ponad 300 płyt z największymi polskimi wykonawcami. Duża część tych pozycji wydawniczych uzyskała status Multiplatynowej Płyty. Członek władz ZAiKS, SAWP, ZZM RP, ZAKR, Stowarzyszenia Kreatywna Polska, członek PSJ, organizator festiwalu „Solo Życia”. Obszerna biografia i dyskografia artysty dostępna jest na www.jurecki.art.pl

Roman Pazur Wojciechowski

Wokalista, kompozytor

Działalność rozpoczął w 1965 r. z zespołem Meteory. W latach 1968-1972 występował w założonej przez siebie formacji Twarze. Wiosną 1972 r wszedł w skład grupy Wiślanie 69′. Pod koniec 1972 r reaktywował Twarze, by następnie z początkiem 1974 r. znaleźć się w zespole Hokus. Po 1977r. koncertował z hard-rockowym Aerobusem, W 1978 r. przez pół roku współpracował z grupą Breakout, biorąc udział w nagraniu albumu Żagiel Ziemi. W 1979 r. został wokalistą zespołu Transport Band a w 1980 r. występował na Bliskim Wschodzie jako członek Traffic Lights. Podczas „Rawy Blues ’83” zadebiutował z Grupą Bluesową WOO. Od 1986 r. formacja przyjęła nazwę Pazur Rock-Blues Band, W czasie „Rawy Blues ’89” „Pazur” znalazł się w szeregach zespołu D.D.D, z którym w 1991r wziął udział w konkursie Grand Prix Sopot 91. W tym samym roku stanął na czele formacji Roman „Pazur” Wojciechowski & Czarne Komety z południa. W 1998 r. „Pazur” nagrywa „Cień Kapelusza”. W rok pózniej występuje na „Przystanku Woodstok”. W roku 2005 nagrywa płytę „Pazur sings The Beatles” . W .2006r. zostaje mianowany Dyr. Art. Międzyzdrojskiego Muzycznego Non-Stop Festival , w tym samym roku bierze udział w monodramie „Kobieta bez Instrukcji” i zakłada zespół „Yesterday”.

Sylwia Nadgrodkiewicz

Wokalistka

dr Sylwia Nadgrodkiewicz

„Gdy spostrzegłam, że wszystko jest synchroniczne i że wszechświat ma naturę wibracyjną, dźwięk stał się dla mnie kluczem do rozumienia wszystkiego tego, co mnie spotyka. W pewnym momencie w moje ręce weszły kamertony, które zorganizowały mi życie na nowo i potwierdziły moje wcześniejsze badania i intuicje. Prowadzę indywidualne i grupowe sesje kamertonowe. Zapraszam do doświadczenia ich wibracji w moich rękach.”

KONTAKT

+48 602 322 726 Tomasz Zeliszewski

WordPress Video Lightbox Plugin